فناوری | نرم افزار

حذف Microsoft Edge ویندوز

مرورگر مایکروسافت اج

زمان تخمین زده شده مطالعه: 3 minutes

برای حذف Microsoft Edge ویندوز چند راهکار بدون استفاده از نرم افزار وجود دارد. یکی استفاده از خط فرمان CMD و دیگری Power sheller میباشد. همانطور که میدانید بصورت پیشفرض پس از نصب ویندوز 10 یا 11 مرورگر اج برای ما فعال میشود و نمیتوان آن را Unistall کرد.

برای حذف Microsoft Edge ویندوز ابتدا باید ورژن دقیق Edge را بدانیم پس اول این مرورگر را اجرا میکنیم. سپس بر روی آیتم سه نقطه در سمت راست بالا مرورگر کلیک کرده و Help And Feedback را انتخاب و برور یو About کلیک میکنیم. با اینکار ورژن دقیق نرم افزار برای ما قابل مشاهده میشود.

ورژن Edge

مشاهده ورژن Microsoft Edge

حالا توسط جستجوگر Windows کلمه CMD را تایپ و پس از پیدا شدن با راست کلیک روی آن به کمک Run Adminstor آن را اجرا میکنیم. سپس در خط فرمان CMD کلمه زیر را دقیقا تایپ کرده و بر روی Enter کلیک میکنید. یادتان برای Uninstall Microsoft Edge باشد بجای [VERSION] ورژن نرم افزار را تایپ میکنید.

cd %PROGRAMFILES(X86)%\Microsoft\Edge\Application\[VERSION]\Installer

حذف Microsoft Edg ویندوز

Uninstall Microsoft Edge in Windows

شروع حذف مرورگرمایکروسافت اج

پس از اینکار تکه کد زیر را قرار میدهید و بر روی دکمه Enter کلیک میکنیم. تبریک میگوییم شما توسط خط فرمان CMD توانستید حذف Microsoft Edge ویندوز را به درستی انجام دهید. نکته مهم این است که در واقع Edge در این فرآیند بطور کامل حذف نشده است بلکه غیر فعال شده.

setup –uninstall –force-uninstall –system-level

حذف Microsoft Edg ویندوز

آموزش حذف Microsoft Edg ویندوز

در صورتی که مجدد منصرف شدید و میخواهید مرورگرتان را برگردانید بسیار راحت است. میتوانید با دانلود و نصب این مرورگر دوباره آن را بصورت مرورگر پیشفرض نصب کنید. به یاد داشته باشید با نصب مجدد مرورگر اج برای پاک (غیرفعال کردن) آن باید همچنان مراحل بالا را طی کنید.آموزش Uninstall Microsoft Edge به پایان رسید.

دانلود جدیدترین نسخه Microsoft Edge

در این آموزش چگونگی حذف Microsoft Edge ویندوز را یاد گرفتیم. این آموزش در ویندوز 10 و 11 تست شده و کار میکند. نظر شما درباره این آموزش چیست؟ آیا شما راه حل دیگری میدانید؟ لطفا در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید و اگر سوالی دارید نیز مطرح کنید.😊

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.